Haberler

Samsung Galaxy S8’i parçalarına ayırdılar

Akıllı telefonların tamir edilebilir olması eskiden olduğu gibi günümüzde de oldukça büyük önem taşıyor. Özellikle de amiral gemisi modellerin fiyatlarının artık 4 bin TL’nin üstüne çıktığını düşünürsek tamir konusu daha da önemli bir hal alıyor. Samsung Galaxy S8’in içini açan iFixit, cihazın tamir edilebilir olup olmadığını değerlendirdi.

Belirtilenlere göre Samsung Galaxy S8’i tamir etmek Samsung Galaxy S7’ye göre daha kolay. Fakat halen yeterince kolay değil. Telefonun tamir noktasında tek artısının parçaların modüler olması ve bir bölümü tamamen değiştirmek yerine parçaları tek tek değiştirebilmesi olduğu söyleniyor. Ancak özellikle pil bölgesinde ve arka panelde güçlü yapıştırıcılar kullanıldığı için parçaları bulunduğu yerden sökmenin kolay olmadığı ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S8 ile etkileyici manzara fotoğrafları

Samsung Galaxy S8’in tamir edilmesini zorlaştıran en önemli unsur ise çerçevesiz ve çift tarafı kavisli ekran paneli. Telefonu tamir etmek imkansız olmasa da ekranı yerinden sökmek oldukça riskli. Hassas yapıda olan kavisli ekran, işin ehli kişiler için bile zor olabiliyor ve telefonun içini açmak isterken ekranı kırma ihtimali olduğu belirtiliyor. Sonuç olarak 10 üzerinden 4 puan alan telefon, eskisine göre daha kolay şekilde açılabiliyor olsa da tamircilerin korkulu rüyası olmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Kaynak:iFixit

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı