Haberler

Samsung ekran içi parmak izi okuyucu patentini aldı!

Samsung’un ekranın içerisinde yer alacak parmak izi okuyucu üretmek istiyordu. Yapılan açıklamaya göre firma bu teknolojinin patentini almayı başardı ama ilk olarak hangi cihazda kullanılacağı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan patent görselleri, Samsung’un Infinite Display altında çalışan bir parmak izi okuyucu üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Görünüşe göre bahsi geçen görseller gerçekten de firmanın başvurusu için kullanılmış ve amacına ulaştığı söylenebilir.

İlginizi Çekebilir:  Galaxy S10 Ailesine Yeni Gelen HDR10+ Nedir?

İddialara göre firma bu parmak izi okuyucuyu ilk olarak Galaxy Note 9 üzerinde kullanmayı düşünüyor.Aynı şekilde Galaxy S9 ailesi tanıtıldığında da bu teknolojiye sahip Infinite Display ekran ile üretileceği de konuşuluyor. Fakat henüz yapılan resmi bir açıklama yok ve bu yüzden gerçekten de ilk olarak hangi cihazda görebileceğimizi tahmin etmek dışında bir seçeneğimiz bulunmuyor.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı