Haberler

Şampiyonlar Ligi finalini izlemeye giden herkesin yüzü taranacak

Şampiyonlar Ligi finali 3 Haziran‘da Cardiff’te gerçekleşecek. Büyük bir izleyeceği topluluğu etkinliğe katılacağı için güvenlik önlemleri de üst seviye de olacak.Ve güvenlik güçleri önleyici bir güvenlik önlemi için teknolojinin nimetlerinden yararlanmayı planlıyor.Bu teknolojilerden biri yüz tarama ve tanıma sistemi..

Bahsi geçen sistem maç dolayısıyla şehre gelmesi beklenen 170,000 kişinin yüzünü tarayacak. Üstelik bu işlem maçı izlemek üzere stada gitseler de, gitmeseler de gerçekleşecek. Ardından taranan bu yüzler şüpheli şahıslardan oluşan bir veri tabanı ile karşılaştırılacak. Eşleşme olması durumunda bu sistem sayesinde teröristler planladıkları saldırıyı gerçekleştiremeden yakalanacak. Bu sayede Şampiyonlar Ligi finaline gölge düşmemiş olacak.

İlginizi Çekebilir:  Bill Gates'ten cep telefonları ilgili açıklamalar

Yakın geçmişte Londra Polisi bu teknolojiyi bir karnaval sürecinde kullandı. 454 kişiyi gözaltına almalarına rağmen gerçekten şüpheli veya suçlu olan kimse ele geçirilemedi.

Kaynak : LOG

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı