Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe sunuş konuşmasında S-400 füze savunma sisteminin ilk teslimatı için tarih verdi. S-400 Füze Savunma Sistemi Alım İşi Bitmiştir Aciliyet…

S-400’lerin İlk Teslimatı İçin Tarih Belli Oldu

S-400’lerin İlk Teslimatı İçin Tarih Belli Oldu

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe sunuş konuşmasında S-400 füze savunma sisteminin ilk teslimatı için tarih verdi.

S-400 Füze Savunma Sistemi Alım İşi Bitmiştir

Aciliyet arz eden hava savunma sistemi ihtiyacımızın bir an evvel karşılanması maksadıyla Rusya Federasyonundan S-400 sistemleri tedariki için sözleşme imzalanmış ve avans ödemesi gerçekleşmiştir. Yani bu işlem sonuçlandırılmıştır. Bu satış istemi sonuçlandırılmıştır. Bundan sonra ödemelerle ilgili detaylar şu anda görüşülüyor, ödemelerin biçimi. Sözleşme imzalanmış, avans ödemesi de gerçekleştirilmiştir. Yani bu iş tamamlanmıştır” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Deniz Kuvvetleri için Milli Hava Savunma Füze Fırlatma Sistemi : "BORA"

S-400 Füze Savunma Sisteminin İlk Teslimat Tarihi

Canikli sözlerini “1 adedi opsiyon olmak üzere 2 adet S-400 sistemi sözleşme kapsamında tedarik edilecektir. İlk sistemin teslimatının 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu sistemler teslim alındığında ülkemiz önemli bir hava savunma yeteneği kazanmış olacaktır.”

Kaynak: Sputnik News

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.