Haberler

Rusya’da Otomatlar ile Instagram için “Like” ve “Takipçi” Satılıyor !

Sosyal medyaya olan ilgiyi para çevirmeye çalışan bir çok girişimciye şahit oluyoruz. Sosyal medya kullanıcıları için takipçi,like vs.. satan siteler mevcut ama Ruslar bu işi bir başka seviyeye getiren bir girişim yaptılar.

Rusya’daki bazı alışveriş merkezlerine Snatap isimli bir Rus firmanın geliştirdiği otomatlardan yerleştirildi.Otomatlar nakit para üzerinden alışverişe imkan tanıyor ve kullanıcılar yaklaşık 1 dolara 100 beğeni satın alabiliyorlar. Ayrıca 2 dolar ödeyen kullanıcılar ise kendilerine 100 yeni takipçi edinebiliyorlar.

Bu otomotlardan şimdilik 20 tane bulunuyor.  Instagram ve Rusya’nın Facebook’u olan VK.com  kullanıcıları için de takipçi ve like satışı yapılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Rusya'dan Radyasyon ve Elektromanyetik Dalgalara Dayanıklı Zırh

Kaynak: Motherboard.Vice

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı