Haberler

Rus Hackerlar Tarafından ABD Senatosuna Saldırı Düzenlenmiş

Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri arasında sık sık hacker saldırıları ekseninde tartışmalar çıkıyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’yı siber saldırılar nedeniyle sıklıkla eleştiriyor.

Trend Micro tarafından yayınlanan son rapora göre Rus hackerlar tarafından Amerika Birleşik Devletleri senatosuna bir saldırı gerçekleşmiş.Yayınlanan raporda saldırının hedefinin Amerika Birleşik Devletleri senatosuna ait e-posta hesapları olduğu belirtiliyor.

Sahte veya zararlı yazılım barındıran mailler ile istihbarat toplamak isteyen Rus hackerların veri çalıp çalmadığı bilinmiyor. Bu tür saldırılara karşı önlem almak isteyen Amerika Birleşik Devletleri e-posta hesaplarına ve önemli sistemlere girişte iki adımlı doğrulama sistemi mecburiyeti getirmişti.

İlginizi Çekebilir:  BTK, Siber Ordu İçin Yarışma Yapıyor: Birinciye 10 Cumhuriyet Altını!

Trend micro ABD başkanlık seçiminde de bu tür saldırılara karşı önlem alınması gerektiğini belirtiyor. Trump’ın başkan seçildiği son seçimde de Rus hackerlar ABD  basınında gündem olmuştu.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı