ESET‘in yayınladığı rapora göre casusluk amacıyla zararlı yazılım geliştiren Rus istihbaratının siber kolu olduğuna inanılan “Turla” adındaki ekibin geliştirdikleri yazılımları Britney Spears’ın Instagram fotoğraflarındaki yorumlarda test ediyor. Firefox eklentisi gibi…

Rus Hacker’lar Casus Yazılımlarını Britney Spears’ın Instagram’ında Test Ediyor !

Rus Hacker’lar Casus Yazılımlarını Britney Spears’ın Instagram’ında Test Ediyor !

ESET‘in yayınladığı rapora göre casusluk amacıyla zararlı yazılım geliştiren Rus istihbaratının siber kolu olduğuna inanılan “Turla” adındaki ekibin geliştirdikleri yazılımları Britney Spears’ın Instagram fotoğraflarındaki yorumlarda test ediyor.

Firefox eklentisi gibi gizlenen trojan virüs hedef alınan bilgisayara sızıyor. Uzmanlar, hackerların bu sahte Firefox eklentisi ile büyük bir hack kampanyası yapmalarının da olası bir durum olduğunu belirtiyorlar. Firefox ise  bu tür siber saldırları önlemek için eklentileri yöneten yeni bir API yazılımı geliştiriyor. Turla ekibinin yaptığı bütün saldırılarda eski Firefox sistemleri kullandıkları biliniyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook, Şantajları Önlemek için Çıplak Fotoğraf Yüklemenizi İstiyor

Kaynak : Gizmodo

 

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.