Eğitim Şart

Robotlar, Okullarda Kodlama Öğretecek

Türk yazılım mühendisleri, yurt dışından getirilen insansı robot Sanbot’u, öğrencilere rehberlik edecek ve kodlama öğretecek bir öğretmen gibi programlamaya başladı.

Birçok teknolojik özelliği bulunan Sanbot, Yüz tanıma, empati kurma, Türkçe konuşma ve yaş tahmini yapma gibi daha birçok yetenek kazandırılan akıllı robot, bankalar, havalimanları, alışveriş merkezleri gibi mekanlarda güvenlik, resepsiyonist ve asistan gibi amaçlarla kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Amerikalı Finans Devi, Çalışanlarına Zorunlu Kodlama Eğitimleri Veriyor

Açık kaynak kodlu yazılıma sahip Sanbot’un çocukların kodlama dersinde de kullanabileceği bir öğretmene de dönüştürmek istediklerini aktaran Sanbot için kod geliştiren PRO ITS Yazılım Sistemleri mühendislerinden Latif Vardar, “Kodlama derslerinde öğrenilen bilgilerin bizzat robotlar üzerinde test edilebildiği bir ortamı Sanbot üzerinde yaratabileceğiz. Bu kapsamda, Sanbot hem bir eğitim materyali hem de bir öğretmen olacak.” dedi.

 

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı