Otolugat

Renault, Rekor Kâr Açıkladı

Fransız otomobil üreticisi Renault, 2017 yılında satışlarda ve kârlılıkta rekor oranlardaki rakamları açıkladı. Analistler, Renault’un 2017’de 3.65 milyar euro operasyon geliri elde edeceğini tahmin etmişti. Ancak Renult beklentilerin çok daha üstünde kâr etmeyi başardı.

Renault CEO’su Carlos Ghosn’un Fransız hükümetiyle vardığı anlaşma ve Renault – Nissan – Mitsubishi ittifakının üyelerinden Nissan’la daha entegre bir şekilde çalışmaya başlaması Renault’un kârlılığını artıran en önemli etken olarak belirtiliyor. Ayrıca Rusya’da AvtoVAZ ile işbirliğine giden Renault’un üretim maliyetlerini 663 milyon euro’dan 184 milyon euro’ya geriletmesi de kârlılığı önemli ölçüde etkiledi.

Renault CEO’su Carlos Ghosn

Fransız hükümeti Renault hisselerinin yüzde 15’ini elinde tutuyor ve yönetim kurulunda 2 de üyeye sahip bulunuyor.Bir süredir Fransız hükümeti Renault CEO’su Carlos Ghosn’un istifasını istiyor.Açıklanan kârlılık rakamları, Ghosn’un Renault’taki görevini bir süre daha devam ettirmesini sağlayabilir.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı