Birçok büyük otomobil şirketi akıllı otomobiller üzerine çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar doğrultusunda akıllı otomobil sistemleri üzerine çalışan şirketler ile işbirliği kuruyorlar. Bu otomobil şirketleri arasına Fransız otomobil devi Renault da…

Renault, Akıllı Otomobil Sektörüne Giriyor !

Renault, Akıllı Otomobil Sektörüne Giriyor !

Birçok büyük otomobil şirketi akıllı otomobiller üzerine çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar doğrultusunda akıllı otomobil sistemleri üzerine çalışan şirketler ile işbirliği kuruyorlar. Bu otomobil şirketleri arasına Fransız otomobil devi Renault da katıldı.

Renault, Fransız yol operatörü Sanef ile yaptığı bir anlaşma sonrasında akıllı otomobil sektörüne giriş yaptı. Şirket’in, Haziran 2016’dan beri akıllı otomobiller üzerinde çalıştığı biliniyor.Renault, çalışmalarında bir kilometre içerisinde aracın karşısına çıkabilecek tüm bariyerleri ve engelleri algılaması ve bu yönde rotasında değişiklik yapabilmesi üzerine odaklanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Volvo'dan Önemli Karar !

Renault’un ortaklığı üzerine Mathieu Lips, “Sürücüler, yolcular ve yoldaki diğer tüm herkes için maksimum güvenlikli bir araç üzerinde çalışıyoruz. Üstelik bu araçlar hem hükümette hem de özel sektörde sıkıntısız olarak çalışabilecek.” dedi.

Kaynak : Engadget

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.