Haberler

Reklam Engelleyici Yazılımlar Ne Kadar Kullanılıyor?

Hem global hem de Türkiye pazarında, reklamcılık açısından işlerin hiç iyi gitmiyor. En büyük darbeyi reklam engelleyici yazılımlar vuruyor. Gerçi Google, reklam savaşlarının yayıncıların lehine dönmesi için yeni bir adım atarak Google Chrome’a dahili reklam engelleyici yerleştirerek en azından AdSense’i saf dışında tutmayı planlıyor. Bu hamlenin etkisinin ne kadar olacağını şimdiden tahmin etmekse oldukça güç.

ageFair, bugün yeni bir rapor yayınlayarak hem global internet dünyasında hem de Türkiye’de reklam engelleyici yazılımların kullanılmasıyla ilgili son durumun tablosunu yayıncınlarla paylaştı. Rapora göre global olarak karşılaştırıldığında Türkiye’de masaüstü reklam kullanımı %7 olarak seyir ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Google Chrome reklam engelleme özelliğine geliyor

Endonezya’da %51 ve Çin’de %13 olan mobil reklam engelleyici kullanımı tablosunda Türkiye %1’lik dilime bile giriş yapmamış.

PageFair’in 20 sayfalık raporunda yer alan diğer önemli verilere göre reklam engelleyici kullanımının yayılması arkadaş tavsiyesi üzerine artış gösteriyor. Özellikle yaşlı kullanıcılar arasında reklam engelleyici kullanımının hızla arttığını da belirtelim.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı