Qualcomm şirketi , yeni nesil Qualcomm Snapdragon 835 işlemciyle birlikte gelişmiş şarj teknolojisi Quick Charge 4’ü bu yılın başlarında tanıtmıştı. Bu teknoloji üzerinde çalışmaya devam eden şirket, Quick Charge 4…

Qualcomm’dan Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi: “Quick Charge 4+”

Qualcomm’dan Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi: “Quick Charge 4+”

Qualcomm şirketi , yeni nesil Qualcomm Snapdragon 835 işlemciyle birlikte gelişmiş şarj teknolojisi Quick Charge 4’ü bu yılın başlarında tanıtmıştı. Bu teknoloji üzerinde çalışmaya devam eden şirket, Quick Charge 4 + adını verdiği daha düşük sıcaklıklarda daha hızlı şarj imkanı sunduğu yeni teknolojini tanıttı.

Quick Charge 4 +,Quick Charge 4‘e göre;

  • Hızlı şarj işlemi sırasında daha düşük sıcaklık
  • %15 daha hızlı şarj edebiliyor.
  • %30 daha yüksek verimlilik sağlıyor.
İlginizi Çekebilir:  WhatsApp’a "3 Yeni Özellik" Geliyor!

Bu yeni teknoloji yazılımsal olarak geliştirilmediğini hatırlatalım. Bu sebeple mevcut cihazını güncelleyerek bu teknolojiyi kullanamıyorsunuz. Quick Charge 4+ destekli telefonların kısa süre içerisinde satışa çıkması bekleniyor.

Kaynak: Engadget

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.