Microsoft, Build Developers Konferansı’nda yabancı dillerde de sunum yapabilmek adına PowerPoint’e anında tercüme özelliği getirdiğini duyurdu. Harry Shum’un tanıttığı gerçek zamanlı çeviri, “Presentation Translator” özelliği sayesinde sunum yapan ve dinleyen arasındaki…

PowerPoint, sunumları anında tercüme edecek !

PowerPoint, sunumları anında tercüme edecek !

Microsoft, Build Developers Konferansı’nda yabancı dillerde de sunum yapabilmek adına PowerPoint’e anında tercüme özelliği getirdiğini duyurdu.

Harry Shum’un tanıttığı gerçek zamanlı çeviri, “Presentation Translator” özelliği sayesinde sunum yapan ve dinleyen arasındaki dil anlaşmazlığına çözüm getiriliyor. Sunum ekranındaki yazıları direkt olarak çevirebilen bu özellik, şimdilik Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca’yı destekliyor. Fakat ilerleyen günlerde daha çok dilin desteklenmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Google'dan 40 Dilde Eş zamanlı Çeviri Yapabilen Kablosuz Kulaklık

Kaynak: Engadget

 

 

 

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.