Otolugat

Porsche, İkinci Elektrikli Otomobil Projesini Onayladı

2018’in ilk çeyreği içerisinde konsept olarak tanıtılan Cross Turismo, Porsche’nin ikinci elektrikli aracı olma konusunda onay aldı.

İlk elektrikli otomobili Taycan‘ın üretim süreciyle meşgul olan Porsche, kullanıcılara bu alanda daha önce deneyimlemedikleri özellikleri sunmak istiyor

Hemen her markanın SUV sınıfında tercih ettiği elektrik hamlesini önce spor sonra da crossover üzerinden şekillendiren Porsche, Mission E Cross Turismo adıyla tanıtımı gerçekleştirilen konsept projenin seri üretime geçiş sürecinde oldukça hızlı ilerliyor. Asfalta iniş süresi için net bir tarih bulunmuyor. Fakat araçların 2021 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aracın konsept versiyonunda 4 dakikalık şarj ile 100 kilometre menzil gibi dikkat çeken bir yapıyı ortaya koyan Porsche’nin, şimdiden heyecan yaratmayı başardı. 600 beygire yakın bir güçle gelmesi beklenen Cross Turismo’nun toplam menzil konusunda ise 500 kilometreyi geçmesi bekleniyor. Araç, entegre drone ve bunun gibi çeşitli özelliklere de sahip olacak

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk, Tesla İçin Doğru İnsan mı?

Cross Turismo konseptini beklenildiği gibi oyuna dahil edeceğini duyuran marka, işi daha da ileri götürme potansiyeline sahip.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı