Haberler

Popüler Restoran Arama Platformu “Zomato” hacklendi

Aylık 120 milyondan fazla kullanıcının kullandığı, ünlü restoran arama platformu Zomato’nun hacklendiği açıklandı.

Yapılan saldırıdan 17 milyon hesabın etkilendiği tahmin ediliyor. Zomato’dan yapılan açıklama da kredi kartı ve kullanıcı bilgilerinin bu saldırıdan etkilenmediği söylense de, kullanıcı şifrelerinin durumundan hiç bahsedilmemesinin düşündürücü bir durum olduğu aşikar.

Zomato kullanıcılarının bir an önce şifrelerini değiştirmesi gerekiyor.Bunun yanı sıra aynı şifreyi kullandığı başka bir platform varsa o platformdaki şifreyi de değiştirmeleri faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Hikayelerine Yeni Özellik Geldi !

Zomato 2008 yılında Hindistan’da kuruldu. 240 Milyon dolardan fazla yatırım aldı.En yakındaki restoranı veya kafeyi bulmanıza imkan yanıyan platform, ayrıca mekanın menüsü, restoran hakkındaki yorumlar, restoranın fotoğraflarına da ulaşmanızı sağlıyor.

Kaynak: Zomato

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı