Yazıhane

Piyasadaki En İlginç Kripto Paralar

Bitcoin’in popüleritesinin son dönemde artması ile beraber kripto para birimleri piyasasında ciddi bir hareketlenme yaşadı.

Bitcoin’in 2016 yılından bu yana değer artışı yüzde 1000’i geçti. Değeri yüzde 3000’in üstünde artan kripto para birimleri de var.Coinmarketcap.com’un verilerine göre, kripto para birimlerinin sayısı halihazırda 800’ü, piyasa değerlerinin toplamı da 170 milyar doları geçmiş durumda.

Bu kripto para birimleri arasında en çok ismi duyulan Bitcoin olmasına rağmen kripto para piyasasında ilginç kripto para birimleri de bulunmakta. Bizde sizler için en ilginç kripto paraları derledik.

Sexcoin (SXC)

“Cinselliğe Dayalı Yetişkin Sektörünü hedef alan sektörün ilk özel kripto para birimi” olarak tanımlanıyor.Tüketiciler, bu para birimiyle “yetişkinlere hitap eden ürünler” satın alabiliyor.

PotCoin (POT)

PotCoin’in resmi web sitesinde, PotCoin “marihuana severlerin birbirleriyle etkileşime geçmeleri, karşılıklı alışveriş yapmaları, iletişim kurmaları ve bitki yetiştirmelerine olanak tanıyacak şekilde internet üzerinden gönderilebilen dijital paralar” olarak tanımlanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Dijital madencik fazla enerji tüketiyor
PutinCoin (PUT)

PutinCoin, Rusya’nın devlet başkanı Putin ve halkına “saygı göstermek” amacıyla kurulmuş bir para birimi.

PutinClassic (PUTIC)

PutinClassic (PUTIC), kendisini “dünyanın ilk hatıra kripto parası” olarak tanımlıyor.Hem hatıra olarak saklanabildiği gibi alışveriş de yapılabiliyor.

UFO Coin (UFO)

UFO Coin’in geliştiricisi eski bir Bitcoin madencisi olan Peter Bushnell, daha güçlü bir şifreleme sistemi kullandığını ve bundan dolayı da daha güvenli bir ağ oluşturduğunu iddia ediyor.Bu kripto para birimi dünya dışı varlıklarla alışveriş yapmaya şimdilik olanak tanıyor.:)

F*ck- Token

F*ck Token’in web sitesinde, bu kripto para biriminin insanlara “gerçek hislerini dışa vurma olanadığı tanıdığı” belirtiliyor.

Dogecoin (DOGE)

Adobe’tan bir ürün grup yöneticisi Jackson Palmer ve IBM’den yazılım mühendisi Billy Markus, Dogecoin’i çok da fazla üzerinde düşünmeden yarattıklarını söylüyor. Bu kripto para birimi adını Japon şiba inu türü köpeğinden yola çıkarak hazırlanan bir internet fenomeninden alıyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı