Teknoloji hayatımızın merkezinde yerini aldı. Ve bu durum teknoloji meraklılarının sayısının artmasına neden oldu.Teknolojinin bu kadar yaygınlaşmasıyla beraber teknoloji meraklıları tüketici olmanın dışında üretici de olmaya başladılar. Teknoloji firmaları da…

Para Kazanmanızı Sağlayabilecek içinde Programlama Olan 10 Hobi

Para Kazanmanızı Sağlayabilecek içinde Programlama Olan 10 Hobi

Teknoloji hayatımızın merkezinde yerini aldı. Ve bu durum teknoloji meraklılarının sayısının artmasına neden oldu.Teknolojinin bu kadar yaygınlaşmasıyla beraber teknoloji meraklıları tüketici olmanın dışında üretici de olmaya başladılar. Teknoloji firmaları da bu durumu fırsat bilerek, bir çok teknoloji üretme aracı geliştirdiler.Ve zamanla bu üretme araçları çeşitlenmeye başladı.Ve insanlar kendi ürünlerini daha kolay bir biçimde üretmeye başladılar.Bu üretim süreci  sadece  profesyonel anlamda gerçekleşmedi. Büyük bir kesimde  hobi olarak yaptığı ürünler ve çalışmalarla bu üretim sürecinin içinde yer aldılar.

İlginizi Çekebilir:  Dünyada ve Türkiye'de Kodlama Eğitimi Hangi Seviyede?
İşte O Hobiler
 1. Arduino
 2. RasberryPi
 3. Dronlar ve Robotlar
 4. Oyun Modu Yapma
 5. Oyun Geliştirme
 6. Web Geliştirme
 7. Mobil Geliştirme
 8. Açık Kaynak Kod Projelerinde Çalışma
 9. Zeka Soruları
 10. Bir Uygulama Temelli Kodlama Yapmak

Kaynak : Makeuseof

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

 • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.