Eğitim Şart

Özel Okul Öğretmenlerine Teknoloji Eğitimi

Oracle Akademi ve Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) arasında 2 Mayıs Salı günü yapılacak protokol kapsamında özel okul öğretmenlerine okullarda bilgisayar bilimleri eğitimlerinin ilerletilmesi amacıyla eğitim verilecek.

Proje kapsamında: Temel Java programlama ve veri tabanı eğitimleri verilecek ve eğitilen öğretmenlerin diğer öğretmenleri eğitmesi desteklenerek eğitmen eğitimleri yaygınlaştırılacak. Öğretmenlerin aldıkları eğitimleri mevcut ders planlarına entegre ederek öğrencilerine aktarmaları için gerekli tüm materyaller, teknolojiler ve operasyonel destek okullara sağlanacak.

İlginizi Çekebilir:  Google,Veri Toplamak İçin Telefonlarımızı mı Dinliyor?

Kaynak: Eğitim Caddesi

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı