Eğitim Şart

Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı!

Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde kurulan Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Çalışmaları Merkezi, talepte bulunacak belediye, devlet hastanesi ve üniversitelerin siber zafiyetlerini tespit ederek, bu kurumların olası saldırılara karşı güvenliklerini sağlayacak.

siber-guvenlik

Boğaziçi Üniversitesi’nde bilgi güvenliği dersleri veren Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bilgin Metin, akademik bilgi birikimini Siber Güvenlik Çalışmaları Merkezi’ni kurarak somutlaştırdı.

Siber güvenlik artık günümüzde fiziksel güvenlik kavramından dahi daha önemli bir konumda bulunmakta. Bu konuyla alakalı eğitimlerin ve seminerlerin sayısı son dönemlerde ülkemizde ve dünyada oldukça artış göstermekte.

siber_guvenlik_kapsaminda

 

İlgili öğrencilere yönelik siber güvenlik kampı

Metin, ilgisi olan öğrencilere siber güvenlik kampları düzenlemek istediklerini belirterek, bu kapsamda ilk kampı 16-20 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirileceklerini söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi bünyesinde yer alan program kapsamında başlayan eğitim için 6 ocak tarihinde gerçekleşecek online bir sınavda başarılı olmanız gerekiyor.

Başvurular için http://www.siber.boun.edu.tr/siberguc.html

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı