Lügat

Office 365 Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Office 365, Microsoft tarafından sağlanan e-posta ve takviminize her yerden erişebileceğiniz, Office dokümanlarınızı (Word, Excel, PowerPoint vb.) web üzerinden düzenleyebileceğiniz, anlık mesajlaşma ve görüntülü sesli konferans yapabileceğiniz, dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir bulut platformudur.

Office 365, Microsoft tarafından “önce mobil önce bulut” olarak adlandırılan ortamda çalışıyor. Bu sayede tabletinizde başladığınız bir işi telefonunuzda bitirebiliyorsunuz. Ayrıca OneDrive ’da 1 TB ek bir depolama alanına sahip oluyorsunuz. Bu depolama alanı yaklaşık 300 görüntü veya 1 milyon belgeye karşılık geliyor. Tablet ve akıllı telefonlarınız için ücretsiz uygulaması da mevcut.

Office 365’in Özellikleri
 • Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote gibi Office uygulamalarını tüm cihaz ve tarayıcılarda kullanabilme imkânı sağlıyor.
 • Office uygulamaları üzerinde çevrimiçi veya çevrimdışı düzenlemeler yapabiliyorsunuz.
 • Mobil cihazlara uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır. Word, Excel, PowerPoint ve diğer uygulamalarda Android, Apple ve Windows cihazlarının küçük boyutlu ekranları için iyileştirilmiştir.
 • Kullanıcılara kişiselleştirmesine imkânı da tanıyor.
 • Sunulan 1 TB OneDrive bulut depolama alanı sayesinde belgelerinize, fotoğraflarınıza ve diğer dosyalarınıza her yerden erişebiliyorsunuz.
 • Nerede olursanız olun, telefon veya tabletinizdeki birlikte yazma özelliklerini kullanarak işlerinizi beraber yapma ve başkalarının yaptığı değişiklikleri anında görme imkânı mevcut
 • Dijital mürekkep oluşturma özelliği sayesinde belge düzenleme daha da kolaylaşıyor. Parmağınızı, kaleminizi veya ekran kaleminizi kullanarak metne not ekleyebilir veya metni vurgulayabilir, yerleşik dijital cetvel ile çizimlerinizi düzeltebiliyorsunuz.
 • Mürekkep Gösterimi ile başkalarının yaptığı işaretlemeleri geri sarıp yeniden oynatarak neler düşündüklerini daha iyi anlayabilirsiniz.
 • Herhangi bir cihazda Office uygulamalarını açtığınızda, kaldığınız yerden hemen devam edebiliyorsunuz.
 • Office masaüstü uygulamalarını yüklemediyseniz, ücretsiz Office Online uygulamalarını istediğiniz web tarayıcısında kullanarak dostlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla birlikte belgeler üzerinde çalışabiliyorsunuz
 • Her zaman en güncel Microsoft araçlarına sahip olmanızı sağladığı için ayrıca bir güncelleme yapmanıza ya da yeni bir sürümü beklemenize gerek kalmıyor.
 • Ek ücret ödemeden sohbet veya telefon aracılığıyla teknik destek hizmeti sağlanıyor.
İlginizi Çekebilir:  Ücretsiz Depolama Sunan 10 Bulut Depolama Servisi !
[alert style=”green”]İlginizi Çekebilir: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) Nedir? Neden Kullanmalıyım ![/alert]

Office 365’i kullanabilmek için Microsoft hesabınızın olması gerekiyor. Microsoft; ev, iş ve eğitim için olmak üzere 3 genel başlıkta zengin bir satın alma planını kullanıcılara sunuyor. Satın alma planlarına göre kullanabileceğiniz uygulamalar ve hizmetler değişiklik gösteriyor. Satın alma tercihlerine detaylı olarak “buradan” ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı