Haberler

Neden Kripto Paralar Serbest Düşüşe Geçti

Piyasa değeri açısından en büyük 10 dijital para birimi büyük oranda değer kaybetti.Bitcoin yüzde 25 değer kaybederken Ripple yüzde 40 kadar  Ethereum da yüzde 31 değer kaybetti.

Londra’daki ETX Capital şirketinin kıdemli piyasa analisti Neil Wilson, Bloomberg’e yaptığı açıklamada Güney Kore, Çin, Japonya ve ABD’nin dijital para piyasasına düzenleme getirme üzerine çalıştığını hatırlatarak belki de dijital paraların yükselişinin sonunun geldiği uyarısında bulundu.

Avrupa Birliği’nin Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) Başkanı Steven Maijoor ise yatırımcıların ‘bütün paralarını kaybetmeye hazır olması’ gerektiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Piyasadaki En İlginç Kripto Paralar

Forex.com sitesinden piyasa analisti Fawad Razaqzada ise Business Insider haber sitesine yaptığı açıklamada yaşananın ‘kripto paralardan oluşan bir kan gölü’ olduğunu aktardı.

Kripto paralar bu duruma nasıl geldi ?
  • Güney Kore’nin aldığı önlemler
  • Çin’in madenciliği, kripto para ticaretini yasaklaması
  • Almanya’nın ‘küresellik’ vurgusu
  • Dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Warren Buffett gibi bazı milyarderlerin olumsuz açıklamaları

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı