Eğitim Şart

Mozilla Thimble: HTML, CSS & JavaScript’i Uygulamalı Olarak Öğrenin

Web programlamaya  yeni giriş yapmak istiyorum nereden başlayacağım diye düşünüyorsanız Mozilla’nın size iyi bir haber var; Mozilla Thimble. Front-end veya back-end çalışmalar gerçekleştirecek olmanız fark etmeksizin, bir programlama dilini öğrenmeden önce  HTML, CSS ve JavaScript’i öğrenmeniz gerekiyor. Mozilla, Thimble adını verdiği projesiyle büyük üçlüyü eğlenceli, uygulamalı ve ücretsiz olarak öğrenmenize yardımcı olmak istiyor.

Şirket ilk defa Mozilla Learn projesi altında 5 yıl kadar önce Thimble’ı projeleştirmişti. Geçtiğimiz aylarda getirilen büyük güncelleme sonrası Mozilla Thimble servisi hiç olmadığı kadar efektif hale getirildi.

Mozilla Thimble Uygulamalı Öğrenimi Vaat Ediyor

Bilenler için HTML, CSS & JavaScript artık çocuk oyuncağı. Oysa her gün her yaştan geliştirici internet sayfası ve web yazılımları geliştirmeye merak sarıyor. Web yazılım dünyasına giriş yapanlar en çok öğrendiklerini uygulama ya da öğrendiklerini nasıl uygulayacağı konusunda güçlük çekiyor. Mozilla, Thimble ile bu aşamada devreye girerek temel eğitimi aşan kullanıcılara öğrendiklerini kullanma şansı sunuyor.

Aralarında Türkçenin de yer aldığı toplamda 33 dil desteği bulunuyor ve Thimble dünya çapında 200’ün üzerinde ülkede kullanılabiliyor. Thimble sunduğu online kod editörü yazılımı sayesinde kullanıcıların kodlarını yazarken uygulamalı olarak mobil ve masaüstü sürümlerinde nasıl göründüğüne de göz atabiliyor.

Yaratıcı bir platform örneği sergileyen Thimble ile kullanıcılar öğrendiklerini uygulayarak; kişisel web siteleri, postkartlar, mini oyunlar ve daha farklı tasarımlar yaparak öğrendiklerini pekiştirmenin ilk adamını atabiliyor.

[quote style=”center”]Mozilla Thimble[/quote]
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı