Önde gelen otomobil firmalarından biri olan Mitsubishi, otomotiv sektöründe büyük bir değişime yol açabilecek bir açıklama yaptı. Şirket aynasız otomobillerin üretilmesine imkan tanıyacak bir kamera geliştirdi. Yapay zeka ile çalışan…

Mitsubishi’den Aynasız Otomobillere İmkan Tanıyacak Kamera Sistemi

Mitsubishi’den Aynasız Otomobillere İmkan Tanıyacak Kamera Sistemi

Önde gelen otomobil firmalarından biri olan Mitsubishi, otomotiv sektöründe büyük bir değişime yol açabilecek bir açıklama yaptı. Şirket aynasız otomobillerin üretilmesine imkan tanıyacak bir kamera geliştirdi.

Yapay zeka ile çalışan kamera 100 metre uzaklıktaki objeleri algılayabiliyor. Otomobilin arkasından yaklaşan diğer araçları ve yayaları tespit edip sürücüye anlık bildirim yapabiliyor.Obje algılama doğruluğu yüzde 81 seviyesinde olan kamera sistemi, kör nokta olayını da ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir:  Toyota’nın Hemşire Yardımcısı Robotları Göreve Başlıyor

İlk aynasız otomobillerin önümüzdeki yılın başında Japonya’da yola çıkması bekleniyor. Mitsubishi,bu tür kamera sistemlerinde öncü olmak istiyor.Özellikle otomotiv sektörünün otonom araçlara doğru yönelimi dikkate alındığında iyi bir yatırım planı olarak dikkat çekiyor.
Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.