Haberler

MIT’den Yeni Bir Drone Teknolojisi

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), ormanlık ve dağlık alanda kaybolan insanların arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere Drone’lar geliştirdiğini açıkladı.

Arama kurtarma çalışmalarında drone’lar hali hazırda kullanılıyor.Fakat bu drone’lar GPS sinyallerini kullanıyorlar.  MIT’in yeni geliştirdiği drone’ların farkı da burada ortaya çıkıyor. Çünkü GPS sinyallerin olmadığı alanlarda da MIT’in drone’ları faaliyetlerini sürdürebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Makinistsiz Hızlı Trenler Geliyor !

Yeni geliştirilen Drone’lar GPS ihtiyacı duymadan çalışabiliyor ve herhangi bir bölgeyi LIDAR kullanarak haritalandırabiliyor. Hedef bölgenin 2B haritasının oluşturulduğu bu yeni teknolojide, Drone’ların istenilen bölgeyi eksiksiz olarak tarayabildiği belirtiliyor.

Bu yeni arama kurtarma sisteminde harita birleştirme yapılamıyor ve bunun için bir istasyonun kurulmasına ihtiyaç duyuluyor. MIT bu duruma çözüm bulmak için Drone’ların kendi aralarında haberleşebilecekleri bir sistem kurmayı planlıyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı