Yüksek çözünürlüklü optik görüntüleme sistemlerine sahip olan ve Tübitak tarafından geliştirilen RASAT‘ın  gönderdiği İstanbul ve Karadeniz görüntüleri paylaşıldı. X-Bant Verici Modülü ile yakaladığı görüntüleri 100Mbps’lik hat ile gönderebilen uydunun tahmini ömrü ise 3 yıl olarak belirlenmiş. 1/25.000…

Milli Rasat uydusundan İstanbul görüntüleri

Milli Rasat uydusundan İstanbul görüntüleri

Yüksek çözünürlüklü optik görüntüleme sistemlerine sahip olan ve Tübitak tarafından geliştirilen RASAT‘ın  gönderdiği İstanbul ve Karadeniz görüntüleri paylaşıldı. X-Bant Verici Modülü ile yakaladığı görüntüleri 100Mbps’lik hat ile gönderebilen uydunun tahmini ömrü ise 3 yıl olarak belirlenmiş. 1/25.000 ölçekli haritaların oluşturulması, orman yangınları, sel gibi doğa olaylarının izlenmesi, tahribat ölçümlemesi, denizlerdeki petrol sızıntılarının izlenmesi gibi amaçlarla hazırlanan uydunun, 25 Haziran’da İstanbul ve Karadeniz üzerinden elde ettiği görüntüler paylaşıldı.

Rasat tarafından paylaşılan o fotoğraflar:

İlginizi Çekebilir:  Bursa, Bilim Şenliği 2017 ile rekor denemesi yapacak
Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.