Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU)’nde , yapay beyin hücreleri üzerinde çalışan bilim insanları, ilk kez bir mikro devre üzerinde yapay beyin hücreleri geliştirip, nöron bağlantıları oluşturmayı başardılar. Avustralya Ulusal Üniversitesi’nde geliştirilen…

Mikro Devre Üzerinde “Yapay Beyin Hücreleri” Geliştirildi !

Mikro Devre Üzerinde “Yapay Beyin Hücreleri” Geliştirildi !

Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU)’nde , yapay beyin hücreleri üzerinde çalışan bilim insanları, ilk kez bir mikro devre üzerinde yapay beyin hücreleri geliştirip, nöron bağlantıları oluşturmayı başardılar.

Avustralya Ulusal Üniversitesi’nde geliştirilen bu yeni yöntem ile geliştirilen beyin implantları, beynin hasar gören kısımlarının yenilenesini sağlayabilir.

Bu çalışma sayesinde kaza, felç ya da dejenerarif hastalıklar sonucu oluşan beyin hasarlarının tedavi mümkün hale gelecek.

İlginizi Çekebilir:  Sınıfta Teknolojinin Avantaj ve Dezavantajları

Bilim adamların yeni hedefi ise beynin enformasyon kaydetmek için kurduğu bağlantıları anlamak ve devre üzerinde oluşturmak..

Kaynak: ZDNet
Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.