Haberler

Microsoft’un yeni video düzenleyicisi: “Story Remix”

Microsoft, Windows 10 için geliştirdiği yeni video düzenleme uygulaması Story Remix’i tanıttı. Windows işletim sisteminin efsaneleri arasında  yer alan  Movie Maker‘ın yerini alacak olan Microsoft Story Remix yapay zeka destekli olarak çalışacak.

Microsoft Story Remix, bulut tabanlı bir sistem olmasının yanında iOS ve Android işletim sistemleri üzerinde de çalışabiliyor. Remix 3D ve Paint 3D desteği bulunan ve videolarınızın içine 3 boyutlu modeller eklemenizi sağlayan Story Remix, bu videolara müzik ekleme imkanı da tanıyor.

İlginizi Çekebilir:  iOS,YouTube Uygulaması Güncellendi

Yapay zeka ve derin öğrenme teknolojileri sayesinde kurgulama işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye imkan tanıyor.Bu özelliği ile de geçtiğimiz günlerde tanıtılan Apple’ın Clips uygulamasının bir adım önüne geçiyor.

Microsoft’un Story Remix ile ilgili yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz…

Kaynak: Engadget

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı