Microsoft, Washington’da bulunan 200 hektar alana kurulu Redmond Kampüsü’nü revize etmeyi planlıyor.Bir kaç yıl içerisinde tamamlanması planlanan proje ile beraber Microsoft, hem daha modern bir kampüse kavuşacak hem de daha…

Microsoft Yeni Kampüs Projesini Tanıttı

Microsoft Yeni Kampüs Projesini Tanıttı

Microsoft, Washington’da bulunan 200 hektar alana kurulu Redmond Kampüsü’nü revize etmeyi planlıyor.Bir kaç yıl içerisinde tamamlanması planlanan proje ile beraber Microsoft, hem daha modern bir kampüse kavuşacak hem de daha çok istihdam sağlayacak.

Projenin sonunda 125 bina bulunan Redmond Kampüsü’ndeki bina sayısı 131’e çıkacak.Microsoft,yenilenlenmiş kampüsüyle beraber Redmond kampüsünde 47.000 civarındaki çalışan sayısını 55.000 kişiye çıkaracak.5 ila 7 yıl sürmesi beklenen inşa süreci kapsamında 2.000 kişi kapasiteli bir plaza yapılması da planlanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Apple’ın kasasındaki nakit 250 milyar doları aştı !

Devasa şirketler arasında kampüs yarışı da hızlanmış durumda. Apple’ın Apple Parkı da kısa süre içerisinde kullanıma açılıacak. Ayrıca Amazon tarafından da yeni bir kampüs yapılacağı konuşuluyor.

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *