Haberler

Microsoft, Windows 10’a Yenilikler Getiriyor!

Geçtiğimiz günlerde Creators Update güncellemesiyle beraber daha stabil hale gelen Windows 10’a yeni özellikler geliyor. Microsoft, Windows 10’a getireceği yeni özelliklerle beraber tasarım ve kullanım kolaylığını bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

İşte Windows 10’un Yeni Özellikleri


Bildirim Merkezi Yenilendi :

Bildirimlere ve uygulamaları tek bir panelden rahatlıkla ulaşılması sağlanacak. Bu yenilik sayesinde cihaz ayarları, uygulamaların gruplanmış bildirimleri artık daha düzgün ve göze hoş gelen bir tasarımla kullanıcıların karşısında olacak.


Favori Web Siteleri Araç Çubuğunda:

Favori internet siteleri artık görev çubuğuna tıpkı bir uygulamaymış gibi ayrı ayrı araç çubuğuna sabitlenebilecek.Bu sayede sabitlediğiniz favori siteleriniz kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  NBA VR Yayınlanan Maç Sayısını Artırıyor

Gelişmiş El Yazısı

El yazısı ile yazdığınız bir yazıyı otomatik olarak algılayacak olan Windows 10, bu kelimeleri metine de kolaylıkla dökebilecek.


Gelişmiş  Emoji Desteği:

Windows 10 masaüstü ve tablet kullanıcıları için emoji önerilerini tek bir yerde topladı.Bu sayede emoji ekleme işlemi daha pratik hale geliyor.

Kaynak : The Verge

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı