Haberler

Microsoft, “Pix Camera” ile “Prisma’ya” Rakip Oluyor !

Microsoft, Pix Camera uygulamasına yapay zeka destekli yeni özellikler ekleyerek, Prisma uygulamasına ciddi bir rakip olacak gibi görünüyor.

Microsoft Pix Camera , geliştirilen algoritma sayesinde çekilen her fotoğrafta yakaladığı 10 kareyi analiz ediyor. Uygulamanın özelliklerinden biri olan Pix Styles temelde fotoğraflarınızı sanatsal hale  getiriyor.Bir diğer özellik Pix Paintings ise fotoğraflarınızın sanatsal hale getirilişini kısa bir video olarak izlemenizi veya  bu kısa videoyu paylaşmanıza yahut kaydetmenize olanak tanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Sesli komutla fotoğraf düzenleme

Microsoft Pix Camera uygulaması ayrıca keskinlik, pozlama, yüz ifadesi gibi unusurları dikkate alarak bunları analiz ediyor ve fotoğrafı daha iyi hale getirmek için kullanabiliyor.

Şimdilik sadece İOS için sunulan bu yeni özellikler kısa süre içerisinde Android cihazlar içinde gelmesi bekleniyor.

Microsoft Pix Camera İOS uygulamasına “BURADAN” ulaşabilirsiniz…..

Uygulamanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz..

Kaynak : Microsoft Blog

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı