Haberler

Microsoft Office’in Yazı Tipi “Calibri” Yolsuzluk Davasını Çözdü !

Pakistan Başbakanı Nawaz Şerif, görevini kötüye kullanarak haksız yoldan mal varlığı ve kazanç elde etmek de dahil olmak üzere çeşitli yolsuzluklarla suçlanıyor.

Başbakanın kızı Maryam Nawaz, babasının suçsuz olduğunu kanıtlamak için hükümete 2006 yılında oluşturulmuş ve babası ait olan varlıkların bir kısmının kaynağını ortaya koyduğunu iddia ettiği bazı belgeler sundu. Sunulan belgeleri inceleyen soruşturma ekibi tüm kağıtlardaki yazıların Microsoft Office paketindeki varsayılan font olan “Calibri” ile yazıldığını tespit ettiler. Başbakanın kızı Maryam Nawaz’ın 2006 yılında oluşturulduğunu iddia ettiği belgelerde kullanılan “Calibri” fontu 2007 yılında Office paketine dahil edilmişti.
Soruşturma ekibinin bu tespitinden sonra Nawaz ailesi artık sadece haksız kazanç ve mal varlığına sahip olmakla değil, sahte belge sağlayarak hükümeti yanıltmakla de suçlanıyor.

Kaynak : TNW

İlginizi Çekebilir:  Office 365 Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı