Eğitim ŞartHaberler

Meslek lisesinde tablet tamir atölyesi açıldı

MEB’in ‘Okul-Sanayi İşbirliği Projesi’ kapsamında İstanbul 75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Destek Bilişim A.Ş. işbirliğiyle Türkiye’nin ilk tablet ve akıllı telefon tamiri atölyesi kuruldu.

 

tablet_anakart_onarim

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmayla protokol kapsamında öncelikle meslek lisesinden üç öğretmen, firmada eğitim aldı ve alanda çalıştı. Açılan atölye, ‘Bilişim Teknolojileri-Ağ işletmenliği’ dalı öğrencilerine eğitim vermeye başladı. Daha sonra öğrenciler, beceri eğitimlerini firmanın fabrikasında gerçekleştirecek. Böylelikle mezun duruma gelene kadar hem okulda hem işletmede cep telefonu ve tablet tamiri konusunda tecrübe kazanacaklar. Öğrenciler başta Destek Bilişim A.Ş. bünyesinde istihdam edilecek.

İlginizi Çekebilir:  Kodlama Öğreten "Milli" Platform 'Hacker Can' ile Tanışın!

 

Kaynak: Hürriyet

Etiketler

Aykut Battal

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunuyum. 2015 yılında Şanlıurfa'da öğretmenlik görevine başladım. Halen bir ortaokulda bilişim teknolojileri öğretmenliği yapmaktayım. Teknolojinin hemen her boyutuyla ilgilenmekle birlikte teknoloji-insan ilişkisi bağlamında modern zamanlarda teknolojinin insan hayatındaki yeri gibi konularla yakından ilgiliyim. Düşünce ve görüşlerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı