Yazıhane

McAfee’den Güvenli İnternet Araması İçin Öneriler

İnternet güvenlik şirketi McAfee, bir süre önce 2017 yılı internet aramalarında zararlı internet siteleri ve yazılımlara en çok yönlendirme potansiyeli taşıyan ünlüler listesini açıklamıştı.

Peki google veya diğer arama motorları ile yaptığınız internet aramalarında zararlı internet sitelerinden ve yazılımlardan nasıl korunabilirsiniz. Bu konu da İnternet güvenlik şirketi McAfee’nin bazı önerileri bulunuyor.

Güvenli İnternet Araması İçin Öneriler

Nereye tıkladığının farkında olun:

Avril Lavigne’in yeni albümüne erişmek için zararlı yazılım içerme ihtimali olan bir internet sitesinde dolaşmaktansa, albümün orijinal sitesinden yayına çıkmasını beklemek çok daha iyi bir fikir.

Bedava mp3 mü arıyorsunuz? Dikkatli olun!:

“free MP3” (bedava mp3) riskli internet sitelerinde en sık rastlanan ibare olarak göze çarptığı için kullanıcılar bu konuda dikkatli olmalı ve güvenli bir sitede olduklarından emin olmalılar.

İlginizi Çekebilir:  "McAfee En Tehlikeli Ünlüler Listesi" açıklandı

McAfee WebAdvisor gibi tarayıcıları koruyan programlar kullanın:

Bu program kullanıcılarını ilgili bağlantılara tıklamadan önce tehditlere karşı uyarır ve güvenli bir kullanım için yardımcı olur.

Tüm Cihazlar için koruma kullanın:

Hayatın vazgeçilmez bir parçası olan dijital dünyadagüvenilir ve rahat bir şekilde zaman geçirmek için, tüm cihazların korunmasına özen gösterilmeli. McAfee Total Protection, Internet Security veya LiveSafe gibi programlar sayesinde zararlı yazılımlar, internet dolandırıcılığı, kişisel bilgi koruması gibi konularda cihazları daha güvenli hale getirmek mümkün.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı