Lügat

Mashup Nedir?

Son zamanlarla sosyal medya videolarında, müziklerde sıklıklı gördüğümüz ve son olarak O Ses Türkiye yarışmacılarından Ayda Mosharraf’un  INTERNATIONAL MASHUP 2019 [Barış Manço, Neşet Ertaş, Halil Sezai] ismiyle youtube’da yayınladığı şarkıyla “MASHUP” kelimesinin anlamını merak edenler olmuştur.

Mashup Nedir?

Mashup, farklı kaynaklardan gelen nesneleri birleştirip, biçimlendirmek özelleştirmek ve istenilen bir formatta ve istenirse başka araçları da kullanarak sunmak için kullanılan yöntemlere deniyor. Farklı kaynaklardan yayarlanıldığı için sınırsız sayıda mashup üretmek mümkündür. Mashup avantajı gittikçe büyüyen veri akışını daha kullanıcı dostu ve daha merkezi biçimde ve özel şekillerde sunabilmesidir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Gönderilerinden En Çok Kazanan Sporcular

Mashup bir örnek vermek gerekirse mesela farklı kaynaklardan gelen RSS beslemelerini birleştirip tek bir RSS olarak sunmak.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı