Haberler

LastPass şifrelerinizi Hackerlara sızdırıyor olabilir!

Bu yılın başlarında çıkan raporlar şifre yöneticilerinin kullanıcı verilerini kolayca sızdırdıkları ortaya çıktı . Google araştırmacısı Tavis Ormandy‘nin hazırladığı  bir raporda, diğer yazılımların yaptığı gibi parola yönetim araçlarının da kusurlara ve güvenlik saldırılarına karşı savunmasız olduğunu doğruluyor. Ormandy, LastPass‘ta saldırganların kullanıcı şifrelerini çalmasına izin verebilecek kritik bir güvenlik açığı ortaya çıkardı.

LastPass şifrelerinizi sızdırıyor olabilir

Ormandy, popüler şifre yönetim aracının Chrome ve Firefox eklentilerinden etkilenen zayıf noktayı bildirdi. Bu eklentilerin kullanıcı şifrelerini çalmak için kullanılabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Güvenlik araştırmacıları bir hackerın parolaları kopyalama özelliği de dahil olmak üzere ayrıcalıklı LastPass komutlarına erişebileceğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir:  LG G6'nın Bazı Özelliklerini Resmen Duyurdu

LastPass yakın zamanda yayınlanan bir blog yayınında , sorunun deneysel bir özellikle ilgili olduğunu açıkladı. Ormandy üç güvenlik açığını açığa çıkarırken, LastPass “neredeyse aynı” dediklerini söyledi. Şirket artık kusurları düzeltti ve güncellemelerin tüm kullanıcılar için otomatik olarak kurulacağını söyledi.

20 Mart gecesi, Chrome 4.1.42.80 uzantısında bir sorunla ilgili bir rapor aldık. Birkaç saat içinde hemen bir sunucu tarafı çözümünü araştırıp yayımladık.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı