Haberler

Koordineli Olarak Hareket Edebilen Drone’lar Üretildi !

Pensilvanya Üniversitesi’ndeki mühendisler kızılötesi kameralar sayesinde koordineli olarak uçabilen drone’lar üretmeyi başardılar.

Swarm adı verilen bu drone’lar kızılötesi kameralar sayesinde konumlarının farkında olabildikleri için çarpışmadan hareket edebiliyorlar.Kızılötesi kameralar,drone’ların konum bilgilerini ana bilgisayara aktarıyor ve mühendisler tarafından geliştirilen algoritma sayesinde ana bilgisayar her bir drone için farklı bir rota çiziyor.

İlginizi Çekebilir:  SEDAŞ elektrik kesintilerinin tespiti için İHA kullanacak

Bu yeni üretilen drone’lar  eş zamanlı izleme,arama-kurtarma faaliyetleri gibi bir görevde kullanılabilir. İçerikle ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz..

Kaynak : Mashable

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı