Eğitim Şart

Kodlama Öğreten “Milli” Platform ‘Hacker Can’ ile Tanışın!

Günümüzde Kodlama üzerine bilgi sahibi olmanın bir zorunluluk olduğu aşikar. Milli Eğitim bakanlığı yavaş bir şekilde de olsa kodlama eğitiminin önemini anlamaya başladı.Ve milli bir proje olarak adlandırabileceğimiz  eğlenceli bir şekilde kodlama öğreten “Hacker Can” projesini öğrencilere tavsiye ederek bir bakıma destekledi.
Hacker Can öğrencilerin ana dilde kodlamayı öğrenme ve Türkçe kod yazarak yazılım geliştirme becerisi kazandırmak için hazırlanan Türkiye’nin ilk eğitim platformu olma özelliğini taşıyor.

Bu platformda okuma yazmayı bilen her öğrenci, kendi yaş grubu ve seviyesine göre programlama alanında kendini geliştirebilme imkanına sahip. Hem Türkçe, hem İngilizce olarak kullanılabilen platform, öğrencilere algoritma, problem çözme yeteneği ve programlama (gerçek kod yazma) eğitimi vermeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir:  MEB, 'Yazılım Eğitimi' için Google ile Anlaştı

Oyun tabanlı öğrenme modeli üzerine kurgulanmış macera serisi, çizim ve stüdyo ekranları ile 6-9 yaş ve 9 yaş üstü her öğrencinin kolaylıkla istifade edebileceği keyifli bir platform olan Hacker Can ile Öğrenciler istedikleri dile rahatlıkla adapte olup web ve masaüstü yazılımları, mobil uygulamalar ve oyun geliştirebilirler.

Hacker Can’nın internet sayfasına buradan ulaşabilir ve daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kodlama eğitiminin ne kadar önemli olduğuna yönelik teknolugat.com olarak bir çok içerik sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam edeceğimizi belirtelim.

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı