Yazıhane

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 7 Uygulama

Günümüzde mobil teknolojiler hayatın merkezine yerleşmiş durumda. Bu doğrultuda da bir çok uygulamanın bulunduğu geniş bir pazar oluştu. Bu pazarda genel uygulamaların yanı sıra spordan modaya spesifik uygulamalarda önemli bir yer tutuyor. Bizde kadınların hayatını kolaylaştıracak 7 uygulamayı sizler için derledik.

1) Pudra

Kız kıza olacağınız bir sosyal medya deneyimi yaşamanıza imkan tanıyan Pudra’da,  kadınlar modadan magazine, eğlenceden sağlığa,istediği paylaşımı yapabiliyor. Uygulamanın erkeklere notu ise “Pudra’mızda annenizin gününde gördüklerinizden başka bir konu olmadığı için sosyalleşmenizi Pudra’mızda değil, daha çok ilginizi çekebilecek spor temalı sosyal uygulamamız VOLE’de yapmanızı rica ederiz.”

İndirme Linkleri: IOS|Android

2) MyPill

Doğum kontrol hapı kullanan kadınlar için geliştirilen oldukça basit ve kullanışlı bir uygulama olan MyPill size her gün hapınızı almanız için bildirim gönderir. Bu uygulama sayesinde doğum kontrol hapını düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İndirme Linkleri: IOS|Android

3)PepApp

Türkçe bir uygulama olan Pepapp ile  regl ve ovülasyon günlerini takip etmenize imkan tanıyor. Ve özel günlerinizde eğlendirici ve bilgilendirici tavsiyeler ile daha iyi hissetmenize yardımcı oluyor. Kendi verilerinizden regl takvimi oluşturabiliyorsunuz.Bu takvim ile birlikte uygulama aylık döngünüz yaklaştığı zaman size haber veriyor.Pepapp ile bu verilerinizi de yedekleyebilirsiniz.

İndirme Linkleri: IOS|Android

4) Clue

Clue bilimi ve verileri kullanarak âdet döngünün benzersiz düzenlerini keşfetmene yardım eden bir kadın sağlığı uygulamasıdır. Clue ile aylık döngünüzü kolayca kontrol edebilirsiniz.Ayrıca uygulama birçok faydalı tavsiye ve bilgiyi de bünyesinde barındırıyor. Kullanışlı arayüzü ile dikkat çeken Clue,Amerikan Kadın Doğum Uzmanları ve Jinekologlar Üniversitesinin (ACOG) bir yayını olan Obstetrics & Gynecology tarafından en iyi ücretsiz âdet izleme uygulaması seçilmiştir.

İndirme Linkleri: IOS|Android

5)Diyetkolik

Diyetkolik mobil uygulaması ile yediğiniz her şeyin besin değerlerini öğrenebilir,  diyet yemeklerinin tariflerine bakabilirsiniz.Ayrıca içtiğiniz su miktarını,kaç kalori yaktığınızı ve egzersiz takibinizi bu uygulama ile yapabiliyorsunuz.

İndirme Linkleri: IOS|Android

6) Kırmızı Işık

Vodafone tarafından geliştirilen Kırmızı Işık uygulaması ile tek tuşla acil durum numaralarını arayabilir, tehlike anında yine tek tuşla konum bilgilerinizi, önceden belirlediğiniz telefon numaralarına kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

İndirme Linkleri: IOS|Android

7)Check Yourself!

Kadınların meme kanseri ihtimaline karşı kendilerini düzenli olarak kontrol etmeleri hayati önem taşıyor. Bu uygulama, aylık olarak hatırlatmalar sunarak kadınların kendilerini kontrol etmesine yardım ediyor.

İndirme Linkleri: IOS|Android

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı