Haberler

Japon milli voleybol takımı robotlarla çalışıyor…

Yavaş bir biçimde de olsa robotlar bir çok alanda yer almaya başladı.Robotlar son olarak sporda da kullanılmaya başlandı.

Üç kolu bulunan robotlar fileye paralel şekilde hareket ediyor. Voleybol oyuncularının smaç basması ardından hızla hareket ederek sayı elde etmelerine engel oluyorlar. Ardından topu sert bir şekilde geri yollayarak, oyuncuları hızlı bir şekilde karşılık vermeye zorluyorlar. Paylaşılan bilgilere göre bu robotlar şimdilik sadece fileye paralel rayın üzerinde hareket edebiliyor. Bir saniyede 3.7 metrelik mesafeyi katedebiliyorlar.Ayarları değiştirilebilen bu robotlar sporcuların sınırlarını zorlamasına yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Fotoğraflarla Zamanda Yolculuk Yaptıran Proje: "re.photos"

Robotlar henüz voleybol oyuncularının tüm hareketlerini taklit edebilecek noktaya ulaşmış değil.

Voleybol antremanındaki robotları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: NewScientist | LOG

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı