Otolugat

Jaguar, Tesla’nın Tahtına Göz Dikti

Tüm otomobil üreticileri Tesla’yı alt etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Bir çok üretici elektrikli araçlarını piyasaya sürerek Tesla’nın sektördeki hükümdarlığını yıkmak istedi. Fakat bu üreticilerin amaçlarına ulaşamadıklarını net bir şekilde gördük.

Jaguar ise diğer üreticilerin aksine  tüm araçlarını elektrikli hale getirecek. Tüm üretiminde elektrikli araçlara odaklayacak. Autocar’ın haberine göre Jaguar, önümüzdeki 5 ila 10 yıl arasında elektrifikasyona geçiş yaparken, aşamalı bir şekilde içten yanmalı motorlardan kurtulacak. I-Pace’in yanı sıra eski XJ’nin yerini de elektrikli bir model alacak. XE ve XF de yine benzer boyutlarda elektrikli crossover modellerine evrilecek.

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk, Tweetleri ile Tesla'yı Zor durumda Bırakmaya Devam Ediyor

E-Pace ve F-Pace’in 2025’e kadar yeni I-Pace’e ve 2022 civarında da ortadan motorlu bir J-Pace süper otomobile yer açması bekleniyor. Jaguar’ın 2027 yılında da serisine bir hibrit otomobil ekleyeceği tahmin ediliyor.Şirket, 2020’lerin sonlarında dört ya da beş tamamen elektrikli modelle, Jaguar yılda 300.000 araç satabilecek.

Kemik bir kitleye sahip olan Jaguar’ın Tesla’yı alt edip edemeyeceğini zaman gösterecek. Fakat Jaguar’ın Tesla’ya ciddi bir rakip olacağı da aşikar.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı