Haberler

İsviçre’de Bitcoin ile vergi ödenebilecek

Bitcoin günlük hayatımıza girmeye her geçen gün daha da yaklaşıyor. İsviçre’nin Chiasso Belediyesi, Ocak 2018’dan itibaren vergi ödemelerini Bitcoin’le de kabul edeceğini açıkladı.

Duyuruda, İsviçre’nin Bitcoin ve dijital para birimi sektörlerinde küresel bir lider olma hedefinde olduğu ifade edilerek Chiasso’nun da Bitcoin için önemli bir küresel merkez haline getirilmek istendiği belirtildi.

Chiasso Belediye Başkanı Bruno Arrigoni, “Chiasso, uluslararası alanda hem kanton hem de İsviçre için artan teknolojik ve ekonomik büyümenin merkez üssü olarak tanınmaktadır.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  TÜBİTAK, Blockchain Üzerine Araştırma Laboratuvarı Kurdu

Chiasso Belediyesi, dijital para birimiyle ilgilenen şirketleri cezbetmek için birtakım adımlar da attı. Başkanın, yatırımlarını Chiasso’ya yapmaları için birçok şirketle görüşme halinde olduğu bildirildi.

Zug belediyesi, Temmuz’dan beri 40’tan fazla ödeme aldı

Öte yandan İsviçre’nin Zug belediyesi geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana Bitcoin ile vergi ödemeleri alıyor. Şimdiye kadar 40’tan fazla kişinin vergisini Bitcoin’le ödediği kaydedildi.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı