Eğitim Şart

iPhone ve iPad Wi-fi (kablosuz) bağlantı sorunu

Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad modellerinde kullanıcılar birtakım sorunlar yaşamakta ve en çok yaşanan problemlerin başında wi-fi ağına bağlanama, kablosuz bağlantı erişiminin olmaması geliyor. “iPhone’umla kablosuz ağa bağlanamıyorum, wi-fi bağlantı hatası alıyorum, çözümü nedir?” diyorsanız aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın.

1

1- Wi-fi sinyali düşük olduğundan kablosuz ağa bağlanma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunun yanında QOS yapılandırmasıyla bağlantı hızınız düşürülmüş olabilir.

2- Wi-fi (Kablosuz Ağ) bağlantınızın açık veya kapalılığını kontrol edin. Eğer Ayarlar > Wi-fi adımlarını izleyin ve resimdeki gibi ağ adının sağ kısmında mavi onay işareti olduğundan emin olun.

İlginizi Çekebilir:  BitTorrent Live TV uygulaması Artık iOS'ta!

2

3- Wi-fi ağ yöneticisi bağlanma şifresini değiştirmiş olabilir. Eğer şifre değiştirilmişse yeni şifreyi girin ve tekrar bağlanmayı deneyin.

4- Modemin düzgün çalıştığından ve başka cihazlarda internet bağlantısının olup olmadığından emin olun.

5- Yapılan güncelleştirme, ayarlamalar doğrultusunda Wi-fi ağ bağlantı hatası alıyor olabilirsiniz. Cihazınızı yeniden başlatın.

6- Modemi yeniden başlatmayı deneyin. Kablolarının takılı olup olmadığını kontrol edin.

7- İphone Wifi ağına bağlantı sorunu yaşamanızda DNS, VPN, Apn ayarlarının etkisi olabilir. IP çakışması sonucuda bağlantınız kesintiye uğramış olabilir. Eğer yukarıdaki adımlar bir çözüm olmadıysa Ayarlar > Genel > Sıfırla‘ya gidin. Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya basın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı