Geçtiğimiz hafta Apple tarafından tanıtılan genel olarak iPhone X‘in gölgesinde kalan iPhone 8,akıllı telefonlar üzerinde dayanıklılık testi yapan JerryRigEverything adlı youtube kanalının konuğu oldu. Apple‘ın iddiasına göre şimdiye kadarki en…

iPhone 8 ne kadar dayanıklı ?

iPhone 8 ne kadar dayanıklı ?

Geçtiğimiz hafta Apple tarafından tanıtılan genel olarak iPhone X‘in gölgesinde kalan iPhone 8,akıllı telefonlar üzerinde dayanıklılık testi yapan JerryRigEverything adlı youtube kanalının konuğu oldu.

Apple‘ın iddiasına göre şimdiye kadarki en sağlam ekrana sahip olan iPhone 8’in ekranı, yapılan ekran dayanaklığı testlerinde pek çok darbeye karşı koyabilir gibi görünüyor. Fakat dayanıklılık seviyesi olarak iPhone 7 ve Samsung Galaxy Note 8 ile aynı noktada olduğunu belirtelim. Ön kamera ve hoparlör ise dayanıklık testinden başarı ile geçiyor.

İlginizi Çekebilir:  Toplam Değeri 17.000 tl olan Sahip Olmanız Gereken 10 Elektronik Eşya!

iPhone 8’in arka yüzeyi,flaş ışığı ve arkadaki mikrofon da genel olarak dayanıklılık testinden büyük bir zarar görmeden geçiyor.Arka kamera ise dayanıklılık açısından sınıfta kalıyor diyebiliriz. iPhone 8’in yan yüzeyi ise tamamen metaldan yapıldığı için temelde herhangi bir zarar görmüyor. iPhone 8‘in kenarlarıyla ekranın arasında plastik bir bariyer bölge bulunması ise düşme durumunda zararı en aza indirgemeye imkan tanıyor.

JerryRigEverything‘in iPhone 8’e özel hazırladığı dayanıklılık testini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.