Eğitim Şart

iPhone 6s modellerinin şarj bitmeden kapanma sorunu çözülüyor

Apple, günlerdir teknik servislerde çare bulunamayan pil bitmeden cihazın kapanmasına neden olan probleme çözüm getiriyor. İşte Apple’ın yeni değişim programına dair detaylar:

iphone6s

iPhone 6s sahipleri bir süredir ilginç bir sorun yaşıyor. Probleme göre cihazın şarjı bitmemesine karşın telefon kapanıyor. Özellikle %30-35 seviyelerindeyken yaşandığı kullanıcılar tarafından rapor edilen problemle ilgili olarak Türkiye’deki ve global ölçekte servis noktalarına şikayet yağıyor. Probleme çözüm üretemeyen Apple Store’lar ise kullanıcılara yayınlanacak bir güncelleme ile sorunun çözüleceğini belirtiyordu.

Pil Değişimi Yapılacak

Bir türlü yayınlanmayan bu güncelleme beklenirken Apple’dan bir değişim programı başlatıldı. Buna göre sınırlı sayıda cihazda yaşandığı belirtilen problem için Apple merkezleri ücretsiz olarak pil değişimi yapacak. Sadece bazı seri numarasına sahip cihazlarda olan probleme karşı değişim işlemi seri numarası üzerinden yürütülecekmiş.

İlginizi Çekebilir:  Google Drive ile iPhone'u Yedekleyin !

Hangi Cihazlar Sorunlu

Apple’ın açıklamasına göre sorun, Eylül 2015 – Ekim 2015 arasında üretilen iPhone 6s cihazlarda mevcutmuş. Değişim programı ile ilgili olarak kullanıcıların Apple Store’lara ve yetkilendirilmiş teknik servis noktalarına başvurarak talebini iletmesi gerekiyor.

Kırık Ekran veya Darbeli Kasalara Değişim Yok

Sorunlu cihaz sahipleri, telefonlarını satın aldıkları tarihten itibaren 3 yıl boyunca değişim imkanından yararlanabiliyor olacak. Ekranında kırık veya çatlak bulunan, kasede darbe sonucu yamukluk bulunan cihazlar ise değişim programından faydalanamayacak.

Not:Yakın zamanda benimde yaşamış olduğum bu sorun için Apple mağazasına gidip değişim isteyeceğim gelişmeleri sizlere buradan aktaracağım..


Kaynak:https://www.apple.com/tr/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı