Yazıhane

iPhone 6 ve 6s aniden kapanma sorunu çözüldü!

Son aylarda bazı iPhone 6, iPhone 6s, 6 Plus ve 6s Plus kullanıcıları, cihazlarının beklenmedik şekilde kapanması sorununu daha önce ki yazımızda bahsetmiştik.Apple’dan konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Apple’a göre 23 Ocak tarihinde yayınlanan iOS 10.2.1 ile bu soruna büyük ölçüde çözüm getirildi. iOS 10.2.1 ile az sayıda kullanıcının iPhone’unda karşılaştığı beklenmedik kapanmaların gerçekleşmesini azaltmak için iyileştirmeler yapıldı.

İlginizi Çekebilir:  Hangi iPhone 6s modellerinin pili değişecek? İşte yayınlanan liste:

iphone-6s-sdn

iOS 10.2.1 güncellemesini yükleyen iPhone 6s sahiplerinin % 80‘i, iPhone 6 sahiplerinin de %70‘i artık bu sorunu yaşamıyor. Hala bu sorunu yaşayan kullanıcılar varsa artık cihazlarını şarja takmadan açabilecekler. Apple yetkilileri, kullanıcılar için cihazlarını yeniden başlatma olanağı getirdiklerini söylüyorlar.

Cihazlarda yaşanan beklenmedik kapanmaların bir güvenlik sorunu olmadığını belirten yetkililer, sorunu tamamen ortadan kaldırmak için çalıştıklarını belirtiyorlar.

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı