Son aylarda bazı iPhone 6, iPhone 6s, 6 Plus ve 6s Plus kullanıcıları, cihazlarının beklenmedik şekilde kapanması sorununu daha önce ki yazımızda bahsetmiştik.Apple’dan konu ile ilgili bir açıklama geldi. Apple’a…

iPhone 6 ve 6s aniden kapanma sorunu çözüldü!

iPhone 6 ve 6s aniden kapanma sorunu çözüldü!

Son aylarda bazı iPhone 6, iPhone 6s, 6 Plus ve 6s Plus kullanıcıları, cihazlarının beklenmedik şekilde kapanması sorununu daha önce ki yazımızda bahsetmiştik.Apple’dan konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Apple’a göre 23 Ocak tarihinde yayınlanan iOS 10.2.1 ile bu soruna büyük ölçüde çözüm getirildi. iOS 10.2.1 ile az sayıda kullanıcının iPhone’unda karşılaştığı beklenmedik kapanmaların gerçekleşmesini azaltmak için iyileştirmeler yapıldı.

İlginizi Çekebilir:  Microsoft, "Pix Camera" ile "Prisma’ya" Rakip Oluyor !

iphone-6s-sdn

iOS 10.2.1 güncellemesini yükleyen iPhone 6s sahiplerinin % 80‘i, iPhone 6 sahiplerinin de %70‘i artık bu sorunu yaşamıyor. Hala bu sorunu yaşayan kullanıcılar varsa artık cihazlarını şarja takmadan açabilecekler. Apple yetkilileri, kullanıcılar için cihazlarını yeniden başlatma olanağı getirdiklerini söylüyorlar.

Cihazlarda yaşanan beklenmedik kapanmaların bir güvenlik sorunu olmadığını belirten yetkililer, sorunu tamamen ortadan kaldırmak için çalıştıklarını belirtiyorlar.

 

Genel Bakış
Değerlendirme

Bende bir iphone 6s kullanıcısı olarak son yapılan güncellemeyle fark edilir derecede kapanma sorunu giderilmiş gözüküyor.

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.