Yazıhane

iOS ve Android Telefonlarda En fazla Yaşanan 5 Sorun

Güvenlik şirket Blancco LTD., akıllı telefon üreticilerine yönelik Mobil Cihaz Onarım ve Güvenlik araştırmasını yayınladı.

Son yapılan Mobil Cihaz Onarım ve Güvenlik araştırmasında, 2017 son çeyreğinde çıkış yapmış ve hala yaygın şekilde kullanılan iOS ve Android cihazlarında en çok yaşanan 5 sorun tespit edildi. iOS cihazlarda en çok yaşanan sorun Bluetooth olurken Android cihazlarda ise en çok yaşanan sorun performans oldu.

Android işletim sistemi kullanan firmalar arasında en çok sorun yaratan firma Samsung oldu.Samsung, muhtemelen dünyanın en fazla akıllı telefon ünitesi üretip satan şirketi olmanın verdiği bir yan etkiyi yaşıyor. Firmanın çok sayıda telefon üretmesi, daha çok kişinin ve cihazın sorun yaşamasına neden oluyor.

İlginizi Çekebilir:  “Android Akademi” program kayıtları başladı
iOS ve Android İşletim Sistemlerinde En Çok Yaşanan Sorunlar

iOS cihazları için en çok yaşanan 5 sorun:

  1. Bluetooth
  2. Wi-Fi
  3. Kulaklık
  4. Mobil veri bağlantısı
  5. Ahize

Andorid cihazları için en çok yaşanan 5 sorun:

  1. Performans
  2. Kamera
  3. Mikrofon
  4. Kulaklık
  5. Hoparlör
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı