Haberler

iOS 11’le iPhone’lara sürükle-bırak özelliği geliyor

Yeni nesil işletim sistemi iOS 11’le birlikte iPad’lere sürükle ve bırak özelliğinin geleceği ortaya çıkmıştı. Görünen o ki aynı özellik iPhone’larda da kullanılabilecek.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11, öncelikli olarak iPad’i masaüstü bilgisayara benzer bir forma dönüştürmeye odaklanmış durumda. Uygulamalar için bir dock, yeni bir dosya sistemi ve sürükle ve bırak gibi bazı özellikleri var. Ancak, bu değişikliklerin tümü sadece iPad için geçerli olmayacak. Dosyaları sürükleyip bırakma özelliği, iPhone’a da geliyor.
Yine de bazı kısıtlamalar olacak. Dünya Geliştiriciler Konferansı’ndaki (WWDC) geliştiricilerin tweet’lerine göre Apple, iPhone’daki sürükle-bırak özelliğinin yalnızca uygulamaların içinde çalışacağını söylüyor. Uygulamalar arasında kullanmak için de bir yöntem var (aşağıdaki videoda) ancak bu bir özellik değil daha çok bir hata gibi görünüyor. Ayrıca iOS 11’e sürükleyip bırakmak için birden fazla öğe seçilebilecek.
Sürükle ve bırak, özellikle iPhone’da da kullanılacak yeni Dosyalar (Files) uygulaması için de yararlı olacaktır. Müzik ve filmlerden, belgeleriniz ve sunumlarınıza kadar her şeyi iPhone ve iPad’inizde depolamanız kolaylaşacak. Bunun yanında, iOS 11’in halen beta sürüm aşamasında olduğunu hatırlatmak gerek. Yani Apple’ın sürükle ve bırak da dahil olmak üzere tüm bu özellikleri kaldırma ihtimali var. Eğer şirket bunun iPhone’da karmaşık ve pek kullanışlı olmayacağını düşünürse kaldırabilir.

Kaynak:donanımhaber

İlginizi Çekebilir:  İOS 11'in Ekran Kaydetme Özelliği "İnfial" Yarattı !
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı