Haberler

iOS 11’in Yeni Güncellemesi Twitter’da Emoji Uyumsuzluğuna Neden Oldu

Apple’ın, dün yeni emojilerini kullanıma sunmasıyla birlikte  Twitter yeni emojileri desteklemek için kullanıcılarına yeni bir güncelleme sundu. Ancak bu güncellemeye rağmen kullanıcılar emojileri görüntüleyemiyor.

Apple’ın  yeni yayınlanan emojilerinin Twitter’da görünmemelerinin sebebi ise en güncel iOS’un resmi olarak tüm kullanıcılara dağıtılmamış olması gösteriliyor.Kullanıcının kullandığı iOS eski bir sürümse güncelleme gelene kadar bazı emojileri aşağıdaki görseldeki gibi görmesi muhtemeldir.

İlginizi Çekebilir:  Google Allo, Çektiğiniz Fotoğraftan Kendi Emojilerinizi Tasarlayacak!

Yukardaki görselde görüldüğü gibi bazı yazılardaki ve tweet’lerdeki anlamsız kutucukları ve şekilleri kullanıcılar  güncelleme alana kadar görecekler. Apple’ın yeni emojilerini, mobil ya da bilgisayar üzerindeki tarayıcınızdan Twitter’a giriş yaptığınızda görebileceğinizi hatırlatalım.Ayrıca bu tür uyumluluk sorunlarının genelde üreticiler tarafından büyük hızla çözüldüğünü belirtelim.

Kaynak: TNW

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı