Haberler

İOS 11’in Ekran Kaydetme Özelliği “İnfial” Yarattı !

Apple, iOS 11 işletim sistemiyle beraber bir çok yeni özelliği kullanıcılarına sunacak. Bu yeni özelliklerden biri de ekran kaydetme özelliği…

iOS cihazlarda ekran kaydetme özelliği daha önce de kullanılıyordu. Fakat bunu kullanmak için App store’dan uygulama yüklenmesi gerekmekteydi.Yüklenen uygulamalarında performansı tartışılır durumdaydı. Şimdi ise  ekran kaydetme özelliği  iOS 11 ile beraber iPhone’da hazır olarak geliyor.Yani sisteme gömülü biçimde geliyor.

Ekran kaydetme özelliğinin İOS 11 ile gömülü olarak gelecek olması nedeniyle insanları kaygılandırdı.Sosyal  medyada insanlar, özel bilgilerinin güvenliği açısından bu kaygılarını diğer kullanıcılarla paylaştılar.

Sosyal medya paylaşımlarında kullanıcılar FaceTime görüşmelerinin, galerilerinin,snapchat gibi sosyal ağlardaki özel mesajlarının kaydedileceği kaygısını taşıyorlar.
Konu ile ilgili bazı sosyal medya mesajları:

 

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un Türkiye İndirimi Hangi Düzeyde Olmalı
Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı