Haberler

iOS 11 ile Birlikte Wi-Fi Şifresi İstemek Tarih oluyor !

Bir arkadaşınızın evinde veya bir kafede içeceğinizi yudumlarken elinizdeki akıllı telefonunuzla internete girmek istiyorsunuz.Wi-Fi şifresini istiyorsunuz ve harfler,sayılar ve özel sembollerle dolu kompleks bir şifre karşınıza çıkıyor. Bir de şifreyi yanlış girmişseniz tekrar aynı işlemi yapmak çok sinir bozucu bir durum haline gelebiliyor.

Bu sinir bozucu durum Apple’ın dikkati çekmişe benziyor. Apple, kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde şifre paylaşımına imkan veren yeni bir özelliği iOS 11’de kullanıma sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Hangi iPhone 6s modellerinin pili değişecek? İşte yayınlanan liste:

 

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle iOS 11 yüklü iki adet iPhone gerekiyor. Şifreye gereksinim duyan cihaz halihazırda şifreyi barındıran telefona yaklaştırılıyor ve karşı tarafa şifre isteği gönderiliyor. Şifre sahibi cihazdan gerekli onay alındığında ise diğer cihaz internete bağlanmış oluyor.

Bu yeni özellikte şifre sahibinin şifresi  görünmediği için şifre güvenliği açısından sorun oluşturmuyor.

Kaynak: 9t05Mac

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı